Zatrzymani za pobicie taksówkarza - wlubelskim.pl

Zatrzymani za pobicie taksówkarza

Policjanci zatrzymali 4 młodych mężczyzn, którzy wczoraj rano w centrum miasta pobili taksówkarza.

Mężczyźni chodzili po jezdni kiedy nadjechał taksówkarz. Gdy ich wymijał uderzyli w karoserię samochodu. Wtedy doszło do krótkiej wymiany zdań, po której młodzi mężczyźni pobili 53-latka. Wszyscy zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pobicia doszło 15 października, po godzinie 4 rano przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. – Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa czterech młodych mężczyzn weszła na jezdnię. W tym czasie kierujący taksówką 53-latek próbował ich wyminąć. To im się nie spodobało i jeden z nich najprawdopodobniej uderzył ręką w karoserię auta – relacjonuje Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. –  Taksówkarz zatrzymał auto i wysiadł. Wtedy doszło do krótkiej wymiany zdań, po której młodzi mężczyźni pobili 53-latka – dodaje.

Po telefonicznym zgłoszeniu od świadka oficer dyżurny policji natychmiast skierował w miejsce najbliższe patrole. Po chwili pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – Podczas pościgu zatrzymali jednego z uciekających mężczyzn. Kolejni trzej zostali ustaleni i zatrzymani tego samego dnia w miejscach zamieszkania przez kryminalnych z komendy miejskiej i komisariatu II policji – informuje Andrzej Fijołek. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy Lublina w wieku od 18 do 19 lat. Wszyscy byli już notowani przez policjantów. Dziś zostali doprowadzeni do prokuratury. Za pobicie grozi im do trzech lat więzienia.