Nauczycielki z Kraśnika z nagrodą od ministra - wlubelskim.pl

Nauczycielki z Kraśnika z nagrodą od ministra

Barbara Łukasiewicz i Marlena Kulik, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 jako jedyne z województwa lubelskiego otrzymały nagrodę-wyróżnienie Ministra Edukacji Narodowej.

Nauczycielki zostały wyróżnione za realizację zajęć z programowania. Jak informuje Emilia Łukasik, rzecznik prasowy kraśnickiego ratusza, program realizowany jest od września ubiegłego roku. Na zajęciach komputerowych z elementami programowania dzieci uczyły się korzystania z edytora tekstu, edytora grafiki i arkusza kalkulacyjnego, ale przede wszystkim poznawały elementy programowania.

Uroczyste podsumowanie I etapu pilotażu odbyło się w Warszawie, 28 września. 32 nauczycieli oraz dyrektorów szkół odebrało wyróżnienia i nagrody Ministra Edukacji Narodowej za innowację pedagogiczną, przeprowadzoną w ramach pilotażowego programu MEN Szkoła w Pilotażu Programowania.

Chęć udziału w pilotażowym wdrożeniu programowania zgłosiło w ubiegłym roku ponad 1500 szkół z całego kraju, w tym 52 z województwa lubelskiego. Głównym celem Programu MEN było wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania. Ostatecznie do udziału w programie wybrano 16 – po jednej z każdego województwa.

28 września nauczyciele odebrali wyróżnienia i nagrody z rąk zastępcy dyrektora Departamentu Programów, Podręczników i Innowacji MEN Rafała Lwa-Starowicza. Wyróżnionym nauczycielkom z SP5 gratulacje złożyła także obecna na uroczystości Lubelska Kurator Oświaty, Teresa Misiuk.

Uroczystości wręczenia wyróżnień i nagród dla najlepszych szkół w Polsce towarzyszyła dwudniowa konferencja naukowa dotycząca eTwinningu i programowania.