15 października w Lublinie już po raz dziewiąty będzie obchodzony Dzień Dziecka Utraconego.

Tego dnia w Kościele pw. Św. Ducha, przy ul. Krakowskie Przedmieście, o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci. W czasie Eucharystii rodzice będą mogli symbolicznie oddać swoje zmarłe dzieci Bogu. A po Mszy św. uczestniczyć w spotkaniu.

Co roku, wydarzenie to gromadzi kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem, o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu jaki powoduje śmierć własnego dziecka.

Z myślą o rodzicach dotkniętych utratą dziecka utworzona została także Księga Dzieci Utraconych, w której rodzice mogą zapisywać imiona swoich zmarłych dzieci. Od 8 października, jest ona wyłożona w Kościele pw. Św. Ducha w Lublinie.

Idea obchodzenia Dnia Dziecka Utraconego jest także związana z potrzebą zmiany sposobu postrzegania przez społeczeństwo utraty dziecka.

Ponadto, dla rodziców, którzy utracili swoje dzieci organizowane są rekolekcje w dniach 24-26 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Szczegóły i zapisy na rekolekcje poprzez formularz na stronie: rodzicepostracie.lublin.pl.

Powiązane
Scroll to Top