Nie zdążył wyprzedzić, zderzył się z tirem - wlubelskim.pl

Nie zdążył wyprzedzić, zderzył się z tirem

Kierowca mazdy wyprzedzając kolumnę samochodów nie zdążył wrócić na właściwy pas jezdni i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę.

Do zdarzenia doszło 6 października około godziny 09.30. To wtedy dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony o tym, że w Woli Rudzkiej (gmina Opole Lubelskie) doszło do zderzenia się samochodu osobowego z ciężarówką Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący mazdą podjął manewr wyprzedzania busa, jednak nie zdołał wrócić na właściwy pas jezdni i uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Kierowca ciężarówki, który skręcając na przeciwległy pas bezskutecznie próbował uniknąć zderzenia z rozpędzoną mazdą, uderzył w bok wyprzedzanego przez mazdę busa. Wskutek zdarzenia obrażeń doznał kierujący mazdą. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do szpitala.

Na miejscu policjanci intensywnie poracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia. Droga wojewódzka 824 z Opola Lubelskiego do Puław na wysokości Woli Rudzkiej jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują ruchem kierując pojazdy na objazd przez miejscowości: Kowala – Głusko

Policjanci apelują o wyobraźnię i rozważnie podejmowane decyzje. Od nich zależy życie i zdrowie nie tylko nasze, ale również innych uczestników drogi.