Amfetamina ukryta w slipkach - wlubelskim.pl

Amfetamina ukryta w slipkach

Kryminalni z łukowskiej komendy zatrzymali trzech młodzieńców z Siedlec. Jeden z nich miał schowane w bieliźnie ponad pół kilograma narkotyków.

Był 3 października kiedy łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające. Sprawdzając tę informację funkcjonariusze zatrzymali wieczorem w Biardach samochód marki Ford Mondeo. Autem podróżowało trzech młodzieńców z Siedlec.

– Wszyscy mówili, że nie mają nic wspólnego z narkotykami i nie mają żadnych środków odurzających. Funkcjonariusze nie wierzyli w ich zapewnienie i sprawdzili wnętrze pojazdu, a także przeszukali trzech młodych mężczyzn – relacjonuje Marcin Jóźwik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Okazało się, że najmłodszy z nich, 18-latek, miał ukrytą w slipkach foliową reklamówkę. W jej wnętrzu policjanci znaleźli kilka woreczków ze sproszkowaną substancją. Po sprawdzeniu okazało się, że zabezpieczone środki to ponad pół kilograma amfetaminy.

Trzej młodzieńcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz prowadzący postępowanie policjanci sprawdzą skąd pochodziła znaczna ilość amfetaminy i dla kogo była przeznaczona. – Sprawa ma charakter rozwojowy, kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań – podkreśla rzecznik łukowskiej komendy.