Kontrabanda w bagażniku BMW - wlubelskim.pl

Kontrabanda w bagażniku BMW

Ponad 1100 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na rynek.

Wspólne działania policjantów z Białej Podlaskiej i funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego doprowadziły do zatrzymania samochodu osobowego marki BMW, którym podróżował mieszkaniec gminy Sarnaki. Do zatrzymabia dooszło wczoraj (2 października).

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informację, że krajową „dwójką” na trasie Terespol – Warszawa będzie poruszał się samochód osobowy marki BMX X5, w którym mogą być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci z Białej Podlaskiej oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej późnym popołudniem rozpoczęli obserwację przypuszczalnej trasy przejazdu samochodu. Pozwoliła ona na zatrzymanie samochodu osobowego marki BMW, do którego doszło w miejscowości Rogoźniczka.

Okazało się, że samochodem podróżuje 47-latek z terenu gminy Sarnaki. Przeszukanie auta potwierdziło przypuszczenia policjantów.

W bagażniku samochodu ujawnili 1110 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku prawie 19 tys. zł.

Jeszcze wczoraj 47-latek usłyszał zarzut naruszenia przepisów karno – skarbowych, do popełnienia którego przyznał się. Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

To już kolejna wspólna akcja policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.