Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec Chełma, który widząc poczynania nietrzeźwej kierującej zajechał jej drogę i zabrał kluczyki.

Do zdarzenia doszło 28 września w nocy. – Tuż po północy dyżurny powiadomiony został o tym, że ul. Wyzwolenia w kierunku ul. Głuskiej porusza się pojazd marki Opel bez tylnej tablicy rejestracyjnej, a styl jazdy wskazuje na to, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu – relacjonuje Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Następnie do dyżurnego zadzwonił mieszkaniec Chełma, który poinformował, że ujął nietrzeźwą kierującą. Na skrzyżowaniu z ul. Głuską zajechał drogę kobiecie i zabrał jej kluczyki.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierującą jest 31-letnia mieszkanka Lublina, a w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Kobieta została przewieziona na III Komisariat Policji, gdzie zostały z nią przeprowadzone dalsze czynności. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Wkrótce za swój czyn 31-latka odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się liczyć również z dotkliwą kara finansową.

– Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców – przypomina policja.

Powiązane
Scroll to Top