IPN podpisał porozumienie z KUL - wlubelskim.pl

IPN podpisał porozumienie z KUL

25 września w Głównym Gmachu KUL zostało podpisane porozumienie o współpracy między Instytutem Pamięci Narodowej a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim.

Ze strony IPN umowę podpisał prezes, dr Jarosław Szarek. Natomiast KUL reprezentował rektor, ks. prof. Antoni Dębiński. Dokument dotyczy wspólnego działania przy realizacji projektów naukowo-badawczych, dydaktycznych i wydawniczych. W planach jest organizowanie sympozjów, seminariów i konferencji naukowych, wystaw, kursów, szkoleń i studiów podyplomowych. Umowa pozwoli także na udostępnianie materiałów znajdujących się w zbiorach oraz archiwach.

Prezes IPN, dr Jarosław Szarek, w rozmowie z dziennikarzami podkreślał, że jest to sformalizowanie dotychczasowej współpracy, która trwa już od dawna. Nie ukrywał zadowolenia, że dzięki tej umowie wspólne działania obu instytucji zostaną zintensyfikowane.

Koordynatorami projektu ze strony IPN są Adam Hlebowicz, zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN, i dr hab. Tomasz Panfil, p.o. naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie, a ze strony uniwersytetu – dr hab. Jarosław Rabiński i dr hab. Justyna Szulich-Kałuża.

Jest to już druga umowa między KUL a IPN, poprzednia – podpisana przed dwoma laty – dotyczyła wspólnego opracowania historii KUL w okresie PRL-u.

Źródło: Instytut Pamięci Narodowej