Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim znalazł się w gronie TOP 5 zamków i pałaców w Polsce. I to na drugim miejscu.

Kolejnym sukcesem i wielką promocją dla Pałacu Potockich okazała się sonda Polskiej Organizacji Turystycznej „TOP 5 zamków i pałaców”. Radzyńska „Perła” – po zdecydowanym zwycięstwie na etapie wojewódzkim przeszła do etapu ogólnopolskiego i znalazła się na drugim miejscu! Walczyliśmy zaciekle, zdobywając 29,3% głosów internautów, ulegliśmy tylko zamkowi w Niemodlinie (33,3%).

Te dwa zabytki zdystansowały pozostałych uczestników konkursu, także tych, które znalazły się w zwycięskiej piątce. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Wzgórza Zamkowego we Fromborku (13,8 proc.), na czwartym Zamek w Pszczynie (9,5 proc.), a na piątym Zamek w Łańcucie (4 proc.).

Do udziału w plebiscycie aktywnie włączyło się m.in. I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. 14 września, w przeddzień zakończenia głosowania na 5 najładniejszych zamków i pałaców w Polsce, licealiści zorganizowali wspólne głosowanie na radzyńską perłę.

Na sali sportowej zgromadzili się licznie uczniowie, aby oddać swój głos na radzyński pałac. Do głosowania zachęcali wszystkich: dyrektor liceum Ewa Grodzka oraz pomysłodawca akcji oraz opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 Robert Mazurek.

Wśród tych, którzy oddali swój głos, rozlosowano nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim. Otrzymali je: Jan Jamrowski, Paulina Koprowska, Michał Małoszewski, Monika Mańko, Łukasz Nawrocki, Monika Rarak, Monika Rogulska, Klaudia Tryc i Łukasz Wasiluk.

Tekst i zdjęcia: Karol Niewęgłowski

 

Powiązane
Scroll to Top