200 osób, w tym policjanci i pracownicy cywilni policji udali się do Częstochowy na XVI Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego.

Dzisiaj wczesnym rankiem sprzed Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę. – Środowisko policyjne z lubelskiego garnizonu co roku pielgrzymuje na Jasną Górę. W tym roku grupa liczyła około 200 osób. Są to czynni w służbie funkcjonariusze oraz ich rodziny, pracownicy cywilni, a także policyjni emeryci – informuje Kamil Karbowniczej z zespołu prasowego KWP w Lublinie.

Pielgrzymom towarzyszy kapelan lubelskich policjantów ks. Bogdan Zagórski, który koncelebrował mszę św. na Jasnej Górze. Lubelski Garnizon Policji reprezentuje nadinsp. Paweł Dobrodziej – Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Lubelscy policjanci wystawili dwa poczty sztandarowe: Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Po przybyciu na Jasną górę pielgrzymi wzięli udział w głównych uroczystościach. Zgromadzeni wyruszyli z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Następnie zostały złożone wiązanki kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego i pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Z kolei przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbył się Apel z okazji 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Policjanci pomodlili się pod płaskorzeźbą Gloria Victis w intencji policjantów pomordowanych na Wschodzie wiosną 1940 r. oraz przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej.

O godz. 13:15 na Jasnogórskich Błoniach pielgrzymi wzięli udział we mszy świętej celebrowanej przez księdza biskupa Józefa Guzdka.

Fot. KWP Lublin

Powiązane
Scroll to Top