Biłgoraj: Otwarcie szkolnej pracowni fryzjerskiej - wlubelskim.pl

Biłgoraj: Otwarcie szkolnej pracowni fryzjerskiej

Od 22 września uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju mogą szlifować tworzenie fryzjerskich stylizacji.

Tego dnia bowiem odbyło się oficjalne otwarcie nowej pracowni fryzjerskiej w tej szkole. Po symbolicznym przecięciu wstęgi uczniowie przybliżyli wszystkim nowe trendy profesjonalnej obsługi klienta, kolekcję fryzur romantycznych oraz „fantazyjne stylizacje”. Na dyrekcję szkoły i wychowawców klas fryzjerskich czekała mała niespodzianka w postaci metamorfozy fryzur dziennych.

Nowa pracownia jest profesjonalnie wyposażona, urządzona zgodnie z zasadami ergonomii i przepisami BHP, dzięki temu spełnia oczekiwania uczniów oraz nauczycieli. Stwarza warunki do rozwijania umiejętności zawodowych uczniów i spełnia wymagania egzaminacyjne. Wyposażona jest w sześć konsoli do obsługi klienta, trzy stanowiska myjek, laborum oraz aparaty fryzjerskie, takie jak: infrazon, promiennik, suszarka hełmowa, narzędzia i przybory niezbędne w pracy każdego fryzjera.

Rozbudowa bazy dydaktycznej szkoły pozwoli na prowadzenie na wysokim poziomie nie tylko obowiązkowych zajęć dydaktycznych, ale także zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania uczniów z zakresu kosmetologii oraz wizażu. Obecnie szkoła dysponuje dwoma pracowniami fryzjerskimi oraz pracownią wizualizacji, gdzie w ramach praktyk adepci fryzjerstwa świadczą usługi również dla środowiska lokalnego (oczywiście pod okiem nauczycieli zawodu).

W kierunek Technikum Usług Fryzjerskich w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju warto inwestować nie tylko ze względu na zapotrzebowanie na rynku pracy, ale również ze względu na świetne wyniki egzaminacyjne uczniów tej szkoły. W ostatniej sesji egzaminacyjnej wszyscy uczniowie tego technikum zdali pozytywnie egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Tekst i foto: ZSZiO w Biłgoraju