Jacek Pałkiewicz, Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba – to tylko niektórzy bohaterowie książki, która właśnie ukazała się w Radzyniu.

„Radzyń Podlaski miejscem światowych spotkań” – to tytuł książki wydanej przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” z okazji pięciolecia „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

Wydawnictwo zawiera wywiady ze wszystkimi globtroterami, którzy od 2012 r. odwiedzili Radzyń i spotykali się fanami. A były to osoby nietuzinkowe i znane. Wśród gości byli m.in. Arkady Radosław Fiedler, Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba, Artur Orzech, Elżbieta Dzikowska, Nela Mała Reporterka, Marek Kamiński, Jacek Pałkiewicz. Wywiady są przypomnieniem tych spotkań, a nawet ich uzupełnieniem.

Dodatkową atrakcją książki są pełne humoru i ciepła karykatury podróżników, autorstwa Przemysława Krupskiego, jakie goście otrzymywali w upominku. Każdy wywiad został poprzedzony krótką notą biograficzną.

Autorem książki jest pomysłodawca i główny organizator „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”, nauczyciel z I LO w Radzyniu – Robert Mazurek.

Powiązane
Scroll to Top