Mieszkaniec gminy Radecznica na swojej posesji posiadał broń palną, amunicję, poroże koziołka oraz tusze sarniny.

14 września kryminalni z Zamościa wspólnie z policjantami ze Szczebrzeszyna udali się do miejscowości Gorajec – Zagroble, aby sprawdzić informację o rzekomym nielegalnym posiadaniu przez jednego z mieszkańców broni palnej i amunicji. 61-letni mieszkaniec tej miejscowości w rozmowie z policjantami oświadczył, że nie posiada takich przedmiotów.

Jednak w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci ujawnili nabój karabinowy o średnicy 16 mm bez zbitej spłonki z ładunkiem wybuchowo-prochowym, łuskę Pawian 16 mm ze zbitą spłonką, poroże koziołka oraz dwa pojedyncze rogi koziołka. Natomiast w pomieszczeniach gospodarczych mundurowi odnaleźli dwie półtusze sarny w zaawansowanym procesie gnilnym. Właściciel tych przedmiotów tłumaczył się, że sarny znalazł przy jednej z jezdni i zabrał je do domu. Nie potrafił wyjaśnić skąd w jego mieszkaniu znalazło się poroże koziołka oraz amunicja, na posiadanie, której nie ma wymaganego zezwolenia.

Policjanci zabezpieczyli znalezione przedmioty, a ich właściciel został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia odpowie przed sądem.

Powiązane
Scroll to Top