Kraśnik: Zatrzymany za handel sterydami - wlubelskim.pl

Kraśnik: Zatrzymany za handel sterydami

Kilkaset tabletek i ampułek nielegalnych środków farmaceutycznych znaleźli policjanci w mieszkaniu 28-letniego mieszkańca Kraśnika. Mężczyzna sprzedawał tabletki oraz ampułki zawierające sterydy.

W ramach międzynarodowej operacji skierowanej w internetowy handel nielegalnymi środkami farmaceutycznymi policjanci z Kraśnika zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 28-latka podejrzewanego o taki proceder.  – Zebrane informacje operacyjne potwierdziły podejrzenia, że mężczyzna zajmował się handlem nielegalnymi w Polsce środkami farmaceutycznymi wspomagającymi wzrost masy mięśniowej – informuje Janusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

– Mieszkaniec Kraśnika zatrzymany został w swoim mieszkaniu, gdzie policjanci w trakcie przeszukania znaleźli zapakowane i przygotowane do wysyłki tabletki i inne substancje farmaceutyczne. W sumie ponad 50 ampułek, 300 tabletek sterydów oraz opakowania z zawiesinami. Funkcjonariusze zabezpieczyli także dokumentację świadczącą o obrocie nielegalnymi środkami, telefony komórkowe oraz laptop. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty wprowadzania do obrotu produktów leczniczych bez posiadania do tego pozwolenia – relacjonuje Janusz Majewski.

Funkcjonariusze ustalili, że przestępczy proceder zatrzymanego trwał ponad rok, już wcześniej policjanci ujawnili u mężczyzny bardzo dużą ilość substancji farmaceutycznych nie dopuszczonych do obrotu. Mężczyzna zbywał nielegalne środki na terenie całego kraju handlując na portalach internetowych. Produkty przesyłał do odbiorców paczką kurierską.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi nawet dwa lata więzienia.