Nasi pogranicznicy wrócili z Macedonii - wlubelskim.pl

Nasi pogranicznicy wrócili z Macedonii

Sześciu funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej powróciło z misji w Macedonii, gdzie przez miesiąc wspierali miejscową policję w ochronie granicy.

Zgodnie z protokołem w sprawie wspólnej operacji Straży Granicznej z Policją Republiki Macedonii, 30 funkcjonariuszy SG wyposażonych w broń służbową z amunicją, podstawowe środki przymusu bezpośredniego i inny specjalistyczny przenośny sprzęt do ochrony granicy oraz pojazdy służbowe Straży Granicznej udało się do Macedonii na kolejną już misję wsparcia. W ramach misji funkcjonariusze SG wspierali macedońską policję w zadaniach związanych z: rejestracją wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej, badaniem autentyczności dokumentów i zapobieganiem nielegalnemu przekroczeniu granicy poza przejściami granicznymi.

Pogranicznicy właśnie wrócili z misji. Z funkcjonariuszami po ich powrocie spotkał się Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Jacek Szcząchor. – Funkcjonariusze NOSG wchodzili w skład większej grupy, oddelegowanych do tego zadania funkcjonariuszy Straży Granicznej. O udzielenie wsparcia zwróciła się do Straży Granicznej strona macedońska – wyjaśnia ppor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.