Radzyń: Słoma stanęła w ogniu - wlubelskim.pl

Radzyń: Słoma stanęła w ogniu

Pod zarzutem podpalenia bel słomy do policyjnej izby dziecka trafił 16-letni mieszkaniec gminy Fajsławice. Młodzieniec podejrzany jest o podpalenie sterty słomy, w której znajdowało się 250 sztuk bel.

Do pożaru doszło w minioną niedzielę w godzinach popołudniowych w miejscowości Stanisławów w gminie Ulan-Majorat. Wówczas całkowitemu spaleniu uległa sterta słomy,w której znajdowało się 250 sztuk bel. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę około 20 tys. złotych. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

– Radzyńscy funkcjonariusze wykonujący w tej sprawie czynności ustalili, że bezpośredni związek z tym zdarzeniem może mieć 16-letni mieszkaniec gminy Fajsławice. Młodzieniec został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnej izbie dziecka – informuje Piotr Mucha, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

16-latek po przesłuchaniu w charakterze sprawcy czynu karalnego został przekazany pod opiekę ojca. Jego sprawą zajmie się teraz sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Fot. KWP Lublin