54-letni mieszkaniec gminy Ludwin odpowie za kłusownictwo i nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Na terenie jego posesji funkcjonariusze ujawnili ponad setkę wyprawionych skór zwierząt, w tym również kotów oraz pokaźny arsenał m. in. karabin, dubeltówkę i kilkanaście sztuk amunicji.

Łęczyńscy kryminalni na podstawie posiadanych informacji weszli na posesję 54-letniego mieszkańca gminy Ludwin. Podczas przeszukania budynków gospodarczych ujawnili ponad 100 wyprawionych skór zwierzyny łownej i płowej, zamrożone tusze zwierząt, a także ich poroże i racice.

W toku dalszych czynności ujawnili pokaźny arsenał: karabin, dubeltówkę, kilkanaście sztuk amunicji oraz przyrządy do jej wyrobu. Jakby tego było mało mundurowi znaleźli także urządzenia do nielegalnego połowu ryb – węcierze i sieci. Kłusownik usłyszy zarzuty za nielegalne posiadane broni palnej, a także bezprawne pozyskanie tuszy oraz trofeów zwierząt łownych.

Teraz 54-latek odpowie przed sądem. Już samo posiadanie, wytwarzanie czy wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa jest przestępstwem podlegającym grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Natomiast wchodzenie w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków, dołów, trucizn, samostrzałów czy też broni i amunicji innej niż myśliwska – stanowi przestępstwo podlegające karze do 5 lat więzienia. Z kolei nielegalne posiadane broni palnej i amunicji zagrożone jest karą nawet do 8 lat więzienia.

Fot. KWP Lublin

Powiązane
Scroll to Top