Już po raz siedemnasty Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim organizuje Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa.

Rajd odbędzie się w dniach 15-16 września 2017 r., na trasie Radzyń Podlaski-Sitno-Biała-Radzyń Podlaski. Głównym jego celem będzie uczczenie pamięci bohaterskich harcerzy z 1940 r., a także uczczenie pamięci nauczyciela, turysty i harcerza Kazimierza Odrzygoździa.

– Przed rozpoczęciem imprezy delegacja młodzieży radzyńskich szkół uda się na cmentarz parafialny, gdzie złoży wiązanki na grobach Ś.P. Kazimierza Odrzygoździa i harcerzy radzyńskich z 1940 r. Następnie, w lesie koło wsi Sitno, pod symboliczną mogiłą poległych w tym miejscu harcerzy, odprawiona zostanie polowa msza święta – informuje Robert Mazurek, jeden z organizatorów imprezy. I dodaje: – Po mszy przewidziany jest turystyczny marsz na orientację, rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Meta rajdu została zlokalizowana w Zespole Szkół w Białej.

W sobotę odbędzie się drugi etap turystycznego marszu na orientację.

Powrót do Radzynia zaplanowany jest na godzinę 14.30.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane są telefoniczne do wtorku 12 września pod numerem tel. (83) 413-15-25 lub 608-127-534.

Powiązane
Scroll to Top