Lublin: Tenisowe emocje na Placu Zamkowym - wlubelskim.pl

Lublin: Tenisowe emocje na Placu Zamkowym

Na Placu Zamkowym w Lublinie odbyła się  ostatnia impreza w ramach drugiej edycji akcji Dzieciaki do Rakiet. W ciągu wakacji mobilne korty odwiedziły 10 polskich miast.

Na malowniczym Placu Zamkowym położonym u stóp zamku, przez cały dzień dziesiątki uśmiechniętych dzieci uczyły się podstaw gry w tenisa pod okiem trenerów. Było to ostatnie wydarzenie tegorocznej edycji akcji Dzieciaki do Rakiet. Przez trzy miesiące odwiedzonych zostało 10 dużych miast: Warszawa, Wrocław, Sopot, Kraków, Rzeszów, Poznań, Katowice, Toruń, Olsztyn i Lublin. 18 września wystartują zapisy do drugiej części programu, prowadzonej w szkołach podstawowych.

– Serce rośnie, kiedy widzę tyle dzieci grających w tenisa po raz pierwszy. Może któreś z nich złapie bakcyla? – zastanawia się Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji Dzieciaki do Rakiet, który był obecny w Lublinie.  – Bardzo się cieszę, że program daje możliwość kontynuowania przygody z dyscypliną, bo trafi do szkół podstawowych – dodaje.

Lekcje tenisa w ramach akcji Dzieciaki do Rakiet prowadzone są w oparciu o międzynarodowy program promocji tenisa wśród najmłodszych: Tenis10. Ich kluczowym elementem jest właśnie dobra zabawa. Ćwiczenia, jakie realizują dzieci, są nie tylko stricte tenisowe, ale przede wszystkim ogólnorozwojowe. Dlatego są doskonałe również dla tych dzieciaków, które pierwszy raz trzymały rakietę w rękach.

 Tenis na WF

Tenisowy maraton po Polsce był dopiero początkiem. W drugiej połowie września rozpocznie się rekrutacja szkół podstawowych do kolejnego etapu programu.

Organizatorzy akcji wyposażą 50 szkół w niezbędny sprzęt, a także przeszkolą nauczycieli, aby mogli uczyć swoich podopiecznych gry w tenisa na lekcjach wychowania fizycznego. Nie ma tutaj znaczenia infrastruktura, bowiem w tenisa można grać wszędzie. Szkoły zostaną wyłonione w drodze konkursu. Aby zgłosić szkołę, należy przygotować krótki filmik pokazujący, jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna – liczy się spontaniczność i dobra zabawa.

Akcja obejmuje szkoły z 10 miast w Polsce: Warszawy, Wrocławia, Sopotu, Rzeszowa, Krakowa, Poznania, Katowic, Torunia, Olsztyna i Lublina. Zakończeniem akcji będzie międzymiastowy turniej tenisowy, który wyłoni pierwszych triumfatorów ogólnopolskiej akcji Dzieciaki do Rakiet.

Więcej szczegółów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.

Dzieciaki do Rakiet to wspólny projekt Banku BGŻ BNP Paribas i Polskiego Związku Tenisowego. Celem akcji jest promowanie tenisa wśród dzieci i rodziców.