Biała Podlaska będzie świętować dni patrona - wlubelskim.pl

Biała Podlaska będzie świętować dni patrona

Z okazji tego święta zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej świątyni. Będzie też koncert 120-osobowego zespołu i imprezy towarzyszące.

To będzie ponad tydzień świętowania. Dni Patrona Miasta w Białej Podlaskiej, czyli święto Michała Archanioła rozpocznie się 22 września Jarmarkiem Michałowym na Placu Wolności. Przez kolejne dni w Białej Podlaskiej odbywać się będzie szereg imprez towarzyszących, m.in. rajd rowerowy, Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce, czy odsłonięcie muralu „Podlaska Wytwórnia Samolotów 1922-1939” (pełny program na plakacie poniżej).

Kulminacja świętowania nastąpi 1 października w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie odbędzie się Wielka Gala Finałowa Dni Patrona Miasta. Będzie to okazja nie tylko do podsumowania propozycji inwestycji do budżetu obywatelskiego na 2018 rok, ale też do posłuchania koncertu Reprezentacyjnego Artystycznego Zespołu Wojska Polskiego w pełnym 120-osobowym składzie.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Jednak aby zapewnić porządek organizacyjny i komfort odbioru koncertu, organizatorzy koncertu zapraszają wszystkich chętnych do odbioru bezpłatnych wejściówek w Punkcie Informacji Kulturalnej Bialskiego Centrum Kultury przy ulicy Warszawskiej 11 od poniedziałku 11 września 2017 r. od godz. 9. Oferta ważna do wyczerpania wejściówek. Liczba miejsc ograniczona.