Kraśnik: Nielegalne automaty do gry zlikwidowane - wlubelskim.pl

Kraśnik: Nielegalne automaty do gry zlikwidowane

Policjanci z kraśnickiej komendy działając wspólnie z funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego uderzyli w nielegalny hazard. W ramach podjętych działań kontrolnych zabezpieczyli siedem automatów do gier, z których można było korzystać w jednym z lokali na terenie miasta. 

Specjalna grupa funkcjonariuszy skontrolowała lokal usytuowany na terenie Kraśnika, w którym mogły być urządzane nielegalne gry na automatach. Jak się okazało podejrzenia mundurowych potwierdziły się.

W lokalu znajdowały się cztery włączone i udostępnione dla graczy urządzenia wyglądem przypominające typowe automaty do gier hazardowych. Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno Skarbowego przeprowadzili gry kontrolne na włączonych urządzeniach, które wskazały iż można na nich prowadzić gry o wygrane rzeczowe oraz że gry zawierają element losowości.

W trakcie przeprowadzonej akcji, przy udziale kraśnickich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą zabezpieczono łącznie siedem sztuk nielegalnych automatów.

Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za organizowanie nielegalnych gier hazardowych. Sprawcy muszą się liczyć z bardzo dotkliwymi karami finansowymi.