Znany dziennikarz i podróżnik odwiedzi Radzyń - wlubelskim.pl

Znany dziennikarz i podróżnik odwiedzi Radzyń

Tomek Michniewicz, znany dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji przyjeżdża na Lubelszczyznę. 18 września spotka się ze swoimi czytelnikami, widzami i słuchaczami w Radzyniu Podlaskim.

Spotkanie z dziennikarzem od będzie się w ramach 21. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Radzyniu Podlaskim. Wśród gości Spotkań byli m.in. Wojciech Cejrowski, Marek Kamiński i Jacek Pałkiewicz.

Każdy z nich odsłonił własną, pamiątkową tabliczkę na Skwerze Podróżników, który znajduje się przy Placu Wolności, w samym centrum Radzynia Podlaskiego.

Jak informuje Robert Mazurek, główny organizator spotkania, wizyta Tomka Michniewicza w Radzyniu związana będzie z jego ostatnią książką pt. „Świat równoległy”. Natomiast jak twierdzi sam podróżnik, jest ona całkowicie inna od dotychczasowych, bo nie tylko o podróżach. – Każda kolejna wyprawa utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi – ten rzeczywisty. Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Wydaje nam się – podkreśla Tomek Michniewicz, po czym dodaje: – Po pokonaniu tysięcy kilometrów i poznaniu dziesiątek osób powstała książka zmuszająca do refleksji nad tym, jak złudna potrafi być nasza wiedza o świecie.

Michniewicz odsłoni swoją tabliczkę w Radzyniu o godz. 17. Następnie, o godz. 18 przewidziane jest spotkanie z fanami w I LO w Radzyniu, przy ul. Partyzantów.

 

Kim jest Tomek Michniewicz?

Urodził się 31 maja 1982 r. Podróżnik, dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator ekspedycji. W podróży spędza często połowę roku. Odwiedził ponad 50 krajów, niektóre z nich wielokrotnie.
Autor programu „Inny świat” w telewizji TTV, audycji „W drogę!” w Radiu Zet (a wcześniej „Reszty świata” w Jedynce i „Trójka Przekracza Granice” w Trójce) oraz założyciel projektu Manufaktura Podróży. Publikuje w największych polskich mediach, zajmuje się sprawami międzynarodowymi i różnicami międzykulturowymi. Laureat czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic „Traveler”.
Mieszkał z Pigmejami Baka w ich szałasach pośrodku lasu deszczowego na pograniczu kongijsko-kameruńskim. Eksplorował dżungle północnego Laosu, badając rytuały magiczne i kulturę szamańską plemion Akha, Khamu i Lantan, a w Kambodży we współpracy z organizacją Heritage Watch tropił handlarzy dzieł sztuki z XII w. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej. Jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi najsłynniejszej firmy poszukującej skarbów – Fisher’s Treasures. Spędził bez ochrony cały dzień w więzieniu San Quentin przeznaczonym dla najgroźniejszych przestępców. Regularnie organizuje wyprawy na Saharę, do afrykańskiego buszu i do równikowych dżungli. Przepłynął najtrudniejszą rzekę raftingową na świecie – Zambezi. Nurkował z żarłaczami białymi i żarłaczami tępogłowymi, eksplorował pieszo Deltę Okavango i park narodowy Mana Pools w Zimbabwe, łapie węże, podchodzi dzikie słonie i nieustannie schodzi z utartego szlaku.
Doświadczenie zdobyte podczas wypraw i ekspedycji wykorzystuje przy realizacji projektów medialnych i coachingowych. Jest cenionym mówcą motywacyjnym. Prowadzi szkolenia z wyznaczania i realizowania celów, wystąpień publicznych, relacji z mediami oraz umiejętnego działania w kryzysie i pod wpływem emocji.
Autor czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: „Samsara. Na drogach, których nie ma” (książka w wersji elektronicznej została uznana za pierwszą polską książkę multimedialną), „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, „Swoją drogą. Opowieści o trzech podróżach po inne życie” i „Świat równoległy. Reportaże o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy”.

Fot. Materiały prasowe organizatora