51-letni mężczyzna z Międzyrzeca Podlaskiego jest podejrzany o nielegalny handel lekami. Według policji organizował sprzedaż medykamentów w Internecie.

Policjanci zabezpieczyli leki o działaniu wczesnoporonnym, sprzęt komputerowy, nośniki pamięci, telefony komórkowe dokumentację świadczącą o prowadzeniu nielegalnego handlu lekami. To wszystko efekt pracy funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością oraz z Kamionki i Międzyrzeca Podlaskiego. Policyjne czynności przeprowadzane były w Świdniku i na terenie powiatu bialskiego

O sprawie poinformowała dzisiaj (8 września) Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Z przekazanych przez nią informacji wynika, że funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP wraz z funkcjonariuszami z Kamionki i Międzyrzeca Podlaskiego weszli do jednego z mieszkań na terenie powiatu bialskiego. – Jeden z mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego zamieszczał na portalach ogłoszeniowych do sprzedaży poza obrotem aptecznym także leki o działaniu wczesnoporonnym – poinformowała Laszczka-Rusek.

Kolejne przeszukanie prowadzone było w Świdniku. Jak wynikało z ustaleń policjantów właścicielka mieszkania od maja prowadziła za pośrednictwem Internetu sprzedaż leku o działaniu wczesnoporonnym.

– Łącznie zabezpieczyliśmy 115 tabletek, potwierdzenia nadania przesyłek i dokonanych wypłat. Do dalszych badań zabezpieczono także sprzęt komputerowy, nośniki pamięci, telefony komórkowe oraz karty SIM – wylicza rzeczniczka lubelskiej komendy.

Do momentu przekazania tych informacji zarzuty dotyczące naruszenia przepisów ustawy prawo farmaceutyczne przedstawione zostały 51-letniemu mężczyźnie. Grozić mu może kara do 2 lat więzienia.

Fot. KWP Lublin

Powiązane
Scroll to Top