Biała Podlaska: Pobili, bo pies szczekał - wlubelskim.pl

Biała Podlaska: Pobili, bo pies szczekał

Zdenerwował ich szczekający pies, dlatego postanowili zemścić się na mieszkańcach posesji, na której przebywało zwierzę.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Białej Podlaskiej. – Policjanci zostali powiadomieni o awanturze na jednej z ulic. Jak ustalili mundurowi doszło tam do pobicia, a jeden z potencjalnych sprawców na miejsce zdarzenia przyszedł z siekierami – relacjonuje wydarzenie Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że pomiędzy jednym ze sprawców, a pokrzywdzonym doszło do nieporozumienia, którego powodem był szczekający na posesji pokrzywdzonego pies. – To właśnie nie spodobało się przechodzącemu mężczyźnie. Tego samego dnia wrócił w okolice posesji. Tym razem ze swoimi znajomymi. Tam doszło do pobicia pięciu przebywających na posesji osób – dodaje Salczyńska-Pyrchla.

Policjanci ustalili personalia wszystkich mężczyzn podejrzanych o udział tym zdarzeniu. Okazało się że jest to pięciu mieszkańców Białej Podlaskiej w wieku 27-49 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

6 września Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej przychyliła się do wniosku bialskiej komendy i zastosowała wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pobicie zagrożone jest karą do trzech lat więzienia, a w przypadku użycia niebezpiecznego narzędzia, za kratkami można spędzić nawet osiem lat.

opr. red., fot. KWP Lublin