12 lat więzienia grozi 32-letniemu mieszkańcowi Łęcznej, który w lipcu razem z dwoma kompanami dokonał rozboju. Ich łupem padło kilkanaście sztuk papierosów będących własnością 19-latka z Milejowa.

 

Do rozboju doszło pod koniec lipca w Milejowie. – Trzech młodych mężczyzn grożąc użyciem gumowej pałki doprowadziło do stanu bezbronności 19-letniego mieszkańca Milejowa. Ukradli mu 15 sztuk papierosów – przypomina Magdalena Krasna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem tożsamości sprawców. Dwóch z nich w kolejnych dniach było zatrzymywanych i doprowadzanych do prokuratury, a następnie z wnioskiem o tymczasowy areszt do sądu.

Kilka dni temu łęczyński kryminalni ustalili miejsce pobytu trzeciego ze sprawców. Prokurator na wniosek policji wystąpił o zastosowanie wobec 32-letniego mieszkańca Łęcznej tymczasowego aresztu. – Sąd nie miał wątpliwości i uznał, że następne 3 miesiące mężczyzna winien spędzi w areszcie – informuje mł. asp. Magdalena Krasna. I przypomina, że za dokonanie rozboju wszystkim mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Powiązane
Scroll to Top