28-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że chciał uniknąć spotkania z policjantami, bo przewoził ponad 4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W poniedziałek, 4 września, przed godziną 12 w miejscowości Zastawie, krasnostawscy policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli osobowego volkswagena. – Gdy funkcjonariusz dał kierującemu sygnał do zatrzymania, ten początkowo zatrzymał samochód, po czym gwałtownie ruszył i zaczął uciekać w kierunku Krasnegostawu. Policjanci podjęli pościg, kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i błyskowe. Po kilku kilometrach skręcił na prywatną posesję, tam zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo – informuje podkomisarz Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Jak się okazało w samochodzie porzuconym na posesji znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że w pojeździe jest ponad 4,7 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 80 tysięcy złotych.

Natomiast jeszcze tego samego dnia po południu policjanci zatrzymali kierowcę porzuconego auta. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego.

Policjanci ustalają kolejne osoby mające związek z przewozem kontrabandy. – Niewykluczone, że wkrótce dojdzie do kolejnych zatrzymań – zapowiada podkom. Wasilewski.

 

 

Powiązane
Scroll to Top