Wypadek na obwodnicy Chodla - wlubelskim.pl

Wypadek na obwodnicy Chodla

W czwartek, 31 sierpnia, po południu 32-letnia mieszkanka gminy Poniatowa, kierując osobowym passatem  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego uderzyła w nadjeżdżającą ciężarówkę.

Do wypadku drogowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 747 w Chodlu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca volkswagenem passatem na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z ciężarową scanią. – Nieprzytomną kobietę z ciężkimi obrażeniami ciała przetransportowano lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Lublinie. Mężczyzna kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń. W chwili zdarzenia był trzeźwy – informuje policja.

Służby ratunkowe zostały poinformowane o powyższym zdarzeniu przez dwóch chłopców w wieku 11 i 14-lat mieszkających w gminie Chodel. – Chłopcy mimo młodego wieku wykazali się dużym rozsądkiem i odpowiedzialnością – zauważają policjanci.

Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie szczegóły tego wypadku i apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania wszelkich manewrów na drodze.

opr. red., fot. KWP Lublin