70-lecie Związku Polskich Artystów Fotografików i 700-lecie  Lublina to okazja do zaprezentowania twórczości artystów fotografików skupionych w istniejącym od 2003 roku Okręgu Lubelskim ZPAF-u. 

Najbliższa nadarzy się 13 września o godz. 18 w Galerii Po 111 Schodach w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Wtedy to odbędzie się midisaż wystawy członków lubelskiego ZPAF-u. Będzie można oglądać prace artystów związanych z lubelskim oddziałem ZPAF lub działających na terenie Lubelszczyzny, m.in. Stefana Ciechana, Lucjana Demidowskiego, czy Jolanty Rycerskiej.

Od drugiej połowy XIX wieku fotografia wpisała się na stałe w kulturalne kalendarium Lublina. – Obecnie miasto stało się ważnym ośrodkiem rozwoju fotografii artystycznej. – Przygotowana wystawa członków okręgu lubelskiego ZPAF oraz związanych z Lublinem artystów jest dobitnym przykładem świadomego wykorzystywania tego medium. Przekrój prezentowanych prac to obrazy osobowości twórczych. Świadczą o tym różne style, techniki, formy prezentacji i przekazu czy w końcu treści prezentowanych fotografii – nie ma wątpliwości Tomasz Młynarczyk, członek lubelskiego ZPAF, którego prace też będzie można oglądać na wystawie w MDK nr 2.

Powiązane
Scroll to Top