Kukiz'15 ostro o "Benzynie+" - wlubelskim.pl

Kukiz’15 ostro o „Benzynie+”

Ruch obywatelski Kukiz’15 zapowiada blokadę PiS-owskiego projektu podwyżek cen paliwa o 25 groszy. Połowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali w Sejmie przeciwko wnioskowi Kukiz’15 o odrzucenie projektu „Benzyna+” w pierwszym czytaniu.

Według przedstawicieli ruchu, jeżeli planowana podwyżka wejdzie w życie, każdy obywatel, który korzysta z samochodu straci co najmniej kilkaset złotych rocznie.

Problem nie dotyczy jednak wyłącznie zmotoryzowanych. Wzrost cen paliwa równa się wzrostowi kosztów transportu, i w konsekwencji – wzrostowi cen niemal wszystkich produktów. Poseł Kukiz’15, Piotr Apel zwrócił się do rządzących z pytaniem o wyliczenia prognozowanych podwyżek cen w sklepach. Apel pytał również o plany budowy dróg, na które mają iść pieniądze pozyskane dzięki programowi.

Według przewodniczącego Pawła Kukiza pieniądze na budowę dróg są już w państwowej kasie, ale nie wydaje ich się w zakładanym celu. „Projekt Benzyna+ to kpina z obywateli, a jego miejsce jest na śmietniku” – powiedział.

Za: ruchkukiza.pl

Redakcja