Klub poselski Kukiz’15 przygotował stronę internetową samorzadyzkukizem.pl, za pośrednictwem której każdy obywatel może zgłosić swoją kandydaturę w wyborach samorządowych. Kandydować można na wszystkie szczeble władzy lokalnej – do sejmików, rad powiatowych, gminnych i miejskich, na prezydenta, wójta i burmistrza.

Jak mówi lider ugrupowania Paweł Kukiz: „Chcemy otworzyć samorządy dla wszystkich obywateli i wreszcie wyrwać je z rąk partyjnych klanów. Na ruch społeczny Kukiza składają się liczne organizacje i stowarzyszenia, tj. Stowarzyszenie na Rzecz Nowej Konstytucji, Stowarzyszenie Wolnościowe czy Endecja. Chcemy zaprosić do współpracy kolejne i budować struktury w oparciu o działaczy lokalnych”.

Warunkiem przystąpienia do Projektu „Samorządy z Kukizem” jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na samorzadyzkukizem.pl. W dalszej kolejności dane każdego kandydata mają być weryfikowane, a on sam – otrzymać informację mailową lub telefoniczną o pozytywnym lub negatywnym przyjęciu do projektu.

Redakcja

Za: samorzadyzkukizem.pl
Foto: ruchkukiza.pl

 

Powiązane
Scroll to Top