Poniatowa: Wybuch gazu w kontenerze mieszkalnym - wlubelskim.pl

Poniatowa: Wybuch gazu w kontenerze mieszkalnym

Do szpitala z oparzeniami całego ciała trafił w poniedziałek 36-latek, który uległ poparzeniu po wybuchu gazu. Jak wynika z ustaleń policji, do zdarzenia doszło, gdy mężczyzna chciał zagotować wodę.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 5:00 rano. Do dyżurnego opolskiej komendy zadzwoniła kobieta, która poinformowała o wybuchu gazu w kontenerze mieszkalnym znajdującym się na terenie ich posesji. Kobieta wyjaśniła, że w kontenerze mieszkał ich 36-letni pracownik, który w wyniku wybuchu został poparzony. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do wybuchu doszło podczas uruchomienia kuchenki gazowej podłączonej do butli z gazem, gdy 36-latek z gm. Poniatowa chciał sobie wstawić wodę na herbatę. Wówczas przebywający na posesji właściciel nagle usłyszał huk i zauważył wydobywający się z kontenera dym, a następnie 36-latka, który z krzykiem wybiegł z jego wnętrza.

W wyniku wybuchu gazu do szpitala trafił 36-letni mężczyzna, który doznał poparzeń całego ciała. Na miejscu zdarzenia opolscy policjanci wraz z biegłym sądowym z zakresu instalacji gazowych i pożarnictwa stwierdzili, że w kontenerze nie doszło do wybuchu butli, ale do zapłonu gazu znajdującego się już w powietrzu, który zgromadził się na skutek rozszczelnienia instalacji gazowej.