Jarosławiec: Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym - wlubelskim.pl

Jarosławiec: Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w miejscowości Jarosławiec. W wyniku wjechania samochodu osobowego pod nadjeżdżający pociąg zginęła 17-letnia pasażerka. Zarówno 23-letni kierowca jak i maszynista byli trzeźwi.

Do wypadku doszło w środę na oznakowanym przejeździe kolejowym w miejscowości Jarosławiec (pow. zamojski). Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na to, że 23-letni mieszkaniec Zamościa kierując pojazdem marki Nissan wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Przeworsk – Hrubieszów. Młody mężczyzna podróżował z 17-latką, mieszkanką gminy Zamość

Pomimo próby reanimacji podjętej przez przybyłe na miejsce służby, 17-letniej pasażerce nie zdołano przywrócić jej funkcji życiowych i zmarła na miejscu wypadku. Natomiast kierujący nissanem został przewieziony do szpitala. Jak się okazało nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia, zarówno kierujący samochodem, jak i maszynista oraz kierownik pociągu byli trzeźwi. Od kierującego nissanem oraz maszynisty pobrano krew do badań.

Kierowca Nissana został zatrzymany. Zatrzymane zostały mu również uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczegółowy przebieg wypadku, jego okoliczności pod nadzorem prokuratura wyjaśniają policjanci.