Opole Lubelskie: Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń - wlubelskim.pl

Opole Lubelskie: Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom z powiatu opolskiego, którzy usłyszeli zarzut posiadania broni bez wymaganego prawem zezwolenia. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów kryminalnych z Opola Lubelskiego po tym gdy ujawnili 4 sztuki broni, 92 sztuki amunicji oraz metalowe sidła do łowienia zwierzyny leśnej.

Opolscy kryminalni wpadli na trop 63-latka, mieszkańca gminy Opole Lubelskie. Z informacji jakie posiadali wynikało, że podejrzany posiada broń palną bez wymaganego polskim prawem zezwolenia. Funkcjonariuszom udało się ustalić miejsce pobytu mężczyzny, gdzie podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli strzelbę jednolufową, na którą 63-latek nie posiadał zezwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany.

Jeszcze większą ilością broni bez zezwolenia dysponował 34-latek z gminy Józefów nad Wisłą. W jego samochodzie policjanci ujawnili amunicję do karabinku KBKS. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny znaleziono karabinek typu KBKS, dubeltówkę, strzelbę jednolufową i 92 sztuki amunicji, a także sidła służące do łowienia zwierzyny leśnej. Na wszystkie te przedmioty 34-latek nie posiadał pozwolenia.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. W przypadku 63-latka zastosowano tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w wysokości 4 tys. złotych na poczet przyszłych kar i środków karnych, natomiast w stosunku do 34-latka dozór policyjny.