Lublin: Mirosław Piotrowski nie wystartuje do Senatu? Jest problem z listami poparcia - wlubelskim.pl

Lublin: Mirosław Piotrowski nie wystartuje do Senatu? Jest problem z listami poparcia

Profesor Mirosław Piotrowski nie wystartuje w wyborach do Senatu w okręgu obejmującym miasto Lublin. Okręgowa Komisja Wyborcza odmówiła rejestracji, a powodem takiej decyzji ma być brak wymaganych 2 tys. podpisów poparcia. Co więcej, wszystkie karty z podpisami uznano za nieprawidłowe. Piotrowski ma złożyć w tej sprawie odwołanie do Państwowej Komisji Wyborczej.

Członkowie komisji zakwestionowali część ze złożonych podpisów ze względu na nieczytelnie wpisane imiona i nazwiska, numery PESEL i adresy zamieszkania. Z informacji jakie przekazała OKW wynika, że jedynie 1959 podpisów kwalifikowało się jako podpisy ważne. To nie koniec problemów z listami, bo zdaniem komisji zostały one złożone na nieprawidłowych kartach.

Z zarzutami komisji zdecydowanie nie zgadza się Mirosław Piotrowski. Europoseł zaznacza, że w dwóch innych okręgach komisje zaakceptowały listy poparcia, które są identyczne jak te złożone w OKW w Lublinie. Według europosła, pełnomocnicy weryfikowali podpisy razem z komisją i opuszczając jej siedzibę mieli zliczone ponad 2 tys. ważnych podpisów.

Okręgowa Komisja Wyborcza wydała już uchwałę odmawiającą rejestracji ze względu na niewystarczającą liczbę podpisów. Były europoseł zapowiedział jednak odwołanie do Państwowej Komisji Wyborczej.