Lublin: Pobił 51-latka bo nie dostał pieniędzy - wlubelskim.pl

Lublin: Pobił 51-latka bo nie dostał pieniędzy

Mężczyzna, który w sobotę napadł na przechodnia żądając pieniędzy odpowie za usiłowanie rozboju. Gdy usłyszał sprzeciw, pobił swoją ofiarę. Nie uciekł daleko, bo 36-latka zatrzymali policjanci w czasie wolnym od służby.

Do rozboju doszło w sobotnie popołudnie w rejonie ul. Północnej. 51-letni mężczyzna został zaczepiony przez innego mężczyznę i dotkliwie pobity. Napastnik zażądał od swojej ofiary pieniędzy. Kiedy spotkał się z odmową, rzucił się na niego. Bił i kopał, a potem popchnął go na pobliski budynek.

Całe zdarzenie widzieli przechodni świadkowie, którzy powiadomili policję. Zanim jednak dyżurny wysłał patrol, sprawca został już zatrzymany. Było to możliwe dzięki dwóm funkcjonariuszom z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, którzy w tym czasie na wolnym przejeżdżali niedaleko miejsca zdarzenia.

Policjanci zatrzymali 36-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy i został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.