Wielącza: Zderzenie dwóch aut osobowych z ciężarówką - wlubelskim.pl

Wielącza: Zderzenie dwóch aut osobowych z ciężarówką

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 74 w m. Wielącza. Uczestniczyły w nim dwa pojazdy osobowe i ciężarowy Man. Do szpitala trafili kierujący osobówkami. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznali poważniejszych obrażeń. Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg zdarzenia i apelują o rozwagę za kierownicą.

Do zdarzenia doszło wczoraj w południe w miejscowości Wielącza. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem fiat, 66-letni mieszkaniec Zamościa poruszając się drogą krajową nr 74, uderzył w tył pojazdu Audi, którego kierująca  zatrzymała się z zamiarem skrętu na stację paliw. W wyniku zderzenia, auto którym kierowała 28-letnia kobieta przemieściło się na przeciwny pas ruchu, uderzając w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy Man.

W wyniku zderzenia kierujący pojazdami osobowymi z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Na szczęście skończyło się na niegroźnych potłuczeniach. Jak ustalili policjanci wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Mundurowi wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie rozwagi na drodze oraz jej baczne obserwowanie, aby w przypadku niebezpiecznej sytuacji móc w porę zareagować i  podjąć odpowiednie manewry.