Biłgoraj: Policjanci udaremnili próbę samobójczą 43-latka - wlubelskim.pl

Biłgoraj: Policjanci udaremnili próbę samobójczą 43-latka

Biłgorajscy policjanci udaremnili próbę samobójczą 43-latka, mieszkańca gminy Tereszpol. Po kłótni domowej, mężczyzna wyszedł z nożem grożąc, że popełni samobójstwo i oddalił się w kierunku pól. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalizmowi policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, mężczyzna został odnaleziony. 43-latek był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad promil w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny 43-letniego mieszkańca gminy Tereszpol z którego wynikało, że po sprzeczce wyszedł on z domu grożąc popełnieniem samobójstwa. Mężczyzna według informacji przekazanych przez najbliższych zabrał ze sobą nóż i oddalił się w kierunku pobliskich pół. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania. Oświetlając drogę latarkami sprawdzali okoliczne pola, łąki i pustostany.

43-latek został odnaleziony przez policjantów w przeciągu niespełna 40 minut od rozpoczęcia poszukiwań w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia, która zbadała mężczyznę. Na szczęście nic mu się nie stało.

Bez wątpienia szybka reakcja i doświadczenie policjantów zapobiegła tragedii. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu 43-latek był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna noc spędził w izbie wytrzeźwień.