Przemytnicy wpadli podczas kontroli drogowych - wlubelskim.pl

Przemytnicy wpadli podczas kontroli drogowych

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwa samochody na terenie powiatu tomaszowskiego i zamojskiego, przewożące wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu. W ciągu tylko jednego dnia zabezpieczono ponad 72 tys. sztuk papierosów o wartości blisko 57 tys. złotych.

W poniedziałek (8 lipca) funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Zamościu – Placówki SG w Lublinie oraz Placówki SG w Hrebennem , w trakcie kontroli drogowej prowadzonej w m. Krynice w powiecie tomaszowskim, zatrzymali 39-letnią obywatelkę Polski, która podróżowała pojazdem marki Audi. W jej pojeździe ujawniono papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy w ilości 34 tys. sztuk i wartości rynkowej prawie 24 tys. zł. Nielegalne papierosy przewożone były w części bagażowej pojazdu. Zatrzymana kobieta przyznała, iż przewożone towary są jej własnością. Przemycone papierosy, które były wcześniej skupowane od obywateli Ukrainy, zamierzała sprzedać z zyskiem w głębi kraju. Osobę zatrzymano i doprowadzono do pomieszczeń służbowych Placówki SG.

Do kolejnego zatrzymania akcyzowych paserów, doszło tego samego dnia na terenie pow. zamojskiego. Tym razem funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Zamościu – Placówki SG w Lublinie, zatrzymali do kontroli drogowej w m. Szczebrzeszyn, samochód osobowy marki Fiat. W pojeździe podróżowało trzech mężczyzn: dwóch Polaków oraz ob. Armenii. Funkcjonariusze również w tym przypadku, ujawnili podczas kontroli wnętrza auta, znaczne ilości wyrobów akcyzowych. W bagażniku pojazdu, znajdowało się w ponad 48 tys. szt. papierosów o wartości prawie 34 tys. zł. Również w tym przypadku, mężczyźni zostali zatrzymani a ich pojazd trafił na służbowy parking.

W sumie podczas jednego dnia prowadzonych kontroli, funkcjonariusze NOSG z Grupy Zamiejscowej w Zamościu – Placówki SG w Lublinie, ujawnili i zabezpieczyli ponad 72 tys. szt. papierosów o wartości 57 tys. zł. W powyższych sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów. Zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.