Dorohusk: Usiłował przemycić ponad 16 tys. paczek papierosów - wlubelskim.pl

Dorohusk: Usiłował przemycić ponad 16 tys. paczek papierosów

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, obywatela Polski, który przemycił przez granicę znaczną ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Do zatrzymania doszło 5 czerwca bieżącego roku. Funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno – Śledczego NOSG oraz Placówki SG w Dorohusku zauważyli pojazd poruszający się w pobliżu rzeki Bug na granicy. Po krótkim pościgu patrol zatrzymał pojazd marki Audi A6. Samochodem uciekał 25-letni mieszkaniec Chełma, który w bagażniku pojazdu ukrył tekturowe pudła ze znaczną ilością papierosów.

Według ustaleń funkcjonariuszy, kontrabandę przemycono przez rzekę z Ukrainy na terytorium Polski. Łącznie ujawniono 16 490 paczek papierosów o wartości ponad 230 tys. złotych.

Zatrzymany odpowie za przestępstwo na szkodę Skarbu Państwa. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa informacja nie była podana do wiadomości publicznej bezpośrednio po zdarzeniu.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wprowadzenie na rynek papierosów z przemytu o wartości bliskiej 10 mln złotych.