Lublin: "Walczymy o mandaty dla kobiet". Ostatnie dni kampanii wyborczej - wlubelskim.pl

Lublin: „Walczymy o mandaty dla kobiet”. Ostatnie dni kampanii wyborczej

Kampania wyborcza nie zwalnia tempa. W środę w centrum Lublina grupa około 30 młodych ludzi rozdawała materiały promujące kandydatkę do Parlamentu Europejskiego, poseł Elżbietę Kruk. Akcja zorganizowana była przez przewodniczące dwóch lubelskich komitetów PiS, Magdalenę Stachyrę, szefową Śródmieścia oraz Justynę Budzyńską kierującą strukturami Kalinowszczyzny.

Zapytaliśmy czy trudno było zmotywować tak dużą grupę osób popierających Prawo i Sprawiedliwość do rozdawania ulotek przy niesprzyjającej pogodzie.

„Wydarzenie było zorganizowane spontanicznie, każdy z nas pracuje i ma inne obowiązki, jednak wystarczyło kilka sms-ów i mamy silną drużynę. Wiemy, że pogoda jest pod psem, ale chcemy zmotywować mieszkańców naszego miasta do brania udziału w wyborach i oddania głosu na listę Prawa i Sprawiedliwości. Lubelszczyzna stawia na kobiety, frekwencyjnie walczymy o 3 mandaty, miejmy nadzieję, że wszystkie wezmą kobiety, z czego przynajmniej dwa, nasze liderki Elżbieta Kruk i Beata Mazurek. Te wybory są dla nas szczególnie ważne, jesteśmy mamami i chcemy bronić prawa do decydowania o wychowywaniu swoich dzieci w szacunku do wyznawanych wartości. Chcemy mieć swój głos w Europie i dlatego jesteśmy bardzo zdeterminowane, żeby wysłać tam swoje przedstawicielki, kobiety, które nas nie zawiodą i będą o nas walczyły”mówiła Magdalena Stachyra, szefowa struktur Śródmieścia.

Panie zapewniły nas, że takie akcje będą organizowane w różnych miejscach Lublina do końca kampanii wyborczej. Widać, że motywacji im nie brakuje.