Marszałek Stawiarski wręczył stypendia młodym artystom (zdjęcia) - wlubelskim.pl

Marszałek Stawiarski wręczył stypendia młodym artystom (zdjęcia)

Dziś w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przez Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i wicemarszałka Dariusza Stefaniuka dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Stypendia otrzymały 142 osoby, które na co dzień realizują swoje pasje i talenty muzyczne, plastyczne, aktorskie czy recytatorskie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to 144 800 złotych.

Okolicznościowe dyplomy stypendystom wręczyli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.

„Gratuluję wam pasji i zaangażowania w spełnianiu swoich marzeń i życzę, aby tej pasji i energii nigdy wam nie zabrakło. Jesteśmy z was dumni”podkreślił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Pomoc finansowa w postaci stypendium ma na celu wsparcie rozwoju umiejętności artystycznych zwłaszcza ludzi młodych, a także osób zajmujących się upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.