Felicity zmieni właściciela. Transakcja za ponad miliard złotych - wlubelskim.pl

Felicity zmieni właściciela. Transakcja za ponad miliard złotych

Atrium European Real Estate Limited, dotychczasowy właściciel Atrium Felicity zawarł umowę dotyczącą sprzedaży dwóch obiektów, Atrium Felicity i Atrium Koszalin z funduszem ECE European Prime Shopping Centre Fund II. Kwota transakcji to ponad 298 mln euro.

Jak tłumaczy właściciel, sprzedaż dwóch polskich aktywów – Atrium Koszalin i lubelskiego Atrium Felicity, wpisuje się w bieżącą strategię Spółki obejmującą repozycjonowanie portfolio w kierunku dużych, prestiżowych centrów handlowych  o dominującej pozycji, w najlepszych wielkomiejskich lokalizacjach oraz w stolicy.

„Warszawa i Praga są niezmiernie ważne dla tej strategii z powodu ich rosnącej populacji i bardzo niskiego bezrobocia, które są czynnikami strukturalnymi wspierającymi wzrost wydajności naszych aktywów. Jestem bardzo zadowolony, że doprowadziliśmy do sprzedaży tak znaczącej części naszego portfolio powyżej jego wartości księgowej. Wpływy ze sprzedaży wykorzystamy do dalszej optymalizacji naszego bilansu oraz rozwoju portfolio w kierunku dominujących centrów handlowych w największych miastach na naszych podstawowych rynkach” mówi Liad Barzilai, dyrektor generalny grupy Atrium.

Atrium European Real Estate Limited to spółka będąca operatorem i deweloperem nieruchomości usługowo-handlowych w Europie Środkowej. Atrium posiada portfel 34 aktywów o łącznej wartości 2,9 mld euro. Nieruchomości te są zlokalizowane w Polsce, Czechach, Słowacji oraz w Rosji. Spółka jest zarejestrowana jako fundusz inwestycyjny zamknięty z siedzibą w Jersey.