Świdnik zbiera krew - wlubelskim.pl

Świdnik zbiera krew

Od 15 marca rusza akcja krwiodawstwa w powiecie świdnickim. W szkołach średnich naszego powiatu pojawią się pracownicy lubelskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uczniowie, którzy ukończyli 18 lat będą mogli oddać krew i zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Wszystkie spotkania organizuje Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik.

Przyszłość krwiodawstwa to ludzie młodzi. Chcemy zachęcić ich do podjęcia działań ratujących życie, stąd też pomysł na akcje w szkołach. Jednak zapraszamy nie tylko uczniów – wyjaśnia Andrzej Słotwiński, prezes klubu.

Pierwsza zbiórka odbędzie się 15 marca, w godz. 8.30-13.00, w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku. Pamiętaj o zabraniu dokumentu tożsamości, oraz o tym, aby dzień wcześniej wypić ok. 2 l płynów, a w dniu akcji zjeść lekkie śniadanie.

Terminy akcji: 15 marca II LO w Świdniku, 26 marca ZS w Piaskach, 29 marca I LO i ZS nr 1 w Świdniku, 2 kwietnia PCEZ w Świdniku, 3 kwietnia ZS w Trawnikach.

 

KS