Ostatnia chwila na zapisanie dziecka do przedszkola - wlubelskim.pl

Ostatnia chwila na zapisanie dziecka do przedszkola

15 marca mija termin składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola. W natłoku zadań wielu rodziców o tym zapomina, a pierwszy termin zapisów jest bardzo ważny. Co prawda miejsc w lubelskich przedszkolach nie powinno zabraknąć, ale pierwszy termin jest kluczowy.

– W ubiegły czwartek, już po rozpoczęciu naboru, mieliśmy dzień otwarty. Kiedy rodzice i dzieci obejrzeli przedszkole, przyjęłam najwięcej zgłoszeń. Jest duże zainteresowanie. Mamy 43 miejsca, a wpłynęło już ponad 30 wniosków, tylko w ramach pierwszego wyboru – mówi Bożena Pietrosińska, dyrektorka Przedszkola nr 5 przy Al. Racławickich.

Istotnym punktem podczas składania wniosku są załączniki. Chodzi tutaj o dodatkowe kryteria – warunki życia dziecka, zatrudnienie obojga rodziców, niepełnosprawność, czy uczęszczanie rodzeństwa do tego samego przedszkola. Takie kryteria zwiększają liczbę punktów, które decydują potem o przyjęciu dziecka do przedszkola.

Pamiętajmy o terminie składania wniosków. Teraz, w połowie naboru, nie wszystkie miejsca są obsadzone, ale wniosków gwałtownie przybywa.

KS.