Orszakiem Trzech Króli na Ostrowskie Spotkania z Kolędą - wlubelskim.pl

Orszakiem Trzech Króli na Ostrowskie Spotkania z Kolędą

Trzej Królowie w asyście władz miasta, społeczności szkolnej i lokalnej a także wielu innych barwnych postaci, przeszli ulicami Ostrowa Lubelskiego. Właśnie tak obchodzone było święto Trzech Króli, które zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

W niedziele mieszkańcy Ostrowa spotkali się w orszaku, na którego czele stanęli Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar, symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Barwny korowód z proboszczem Janem Orłowskim oraz burmistrzem miasta Józefem Gruszczykiem wyruszył spod Urzędu Miasta i udał się do Kościoła Parafialnego.

Nieco później w Centrum Kultury odbyły się „Ostrowskie Spotkania z Kolędą”, podczas których można było usłyszeć kolędy i pastorałki. Koncert rozpoczął występ Orkiestry Dętej, która zaprezentowała swój repertuar świąteczny. Wyjątkowymi gośćmi była grupa „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego, dzieci i młodzież ze szkół gminnych, podopieczni Domu Pomocy Społecznej a także Chór Parafialny. Do ich wspólnego wykonania zachęcał ksiądz Sławomir Pękała.

     

    

    

    

MJ

Monika

Monika

red.