Zmiany w spółkach województwa - na kogo padł wybór? - wlubelskim.pl

Zmiany w spółkach województwa – na kogo padł wybór?

Zarząd Województwa Lubelskiego na czele z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim podjął wstępne decyzje o wymianie rad nadzorczych w dwóch wojewódzkich spółkach – Lubelskie Dworce i Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Spółka Lubelskie Dworce głównie zajmuje się  sprawowaniem pieczy nad atrakcyjnym i zarazem problematycznym w ostatnim czasie Dworcem Autobusowym przy al. Tysiąclecia. LD zarządzają osoby wskazane przez poprzedni zarząd województwa, związane z PSL i PO – między innymi Krzysztof Grabczuk zasiadający w radzie nadzorczej. Prezesem spółki obecnie jest były poseł Mariusz Gad, a jego zastępcą Henryk Makarewicz związany z PSL.

Jako skład nowej rady nadzorczej zarząd województwa wskazał Magdalenę Czech, Mariusza Paździora i Krzysztofa Zielińskiego.

Do rady nadzorczej Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego władze województwa zaproponowały Katarzynę Zawiślak, Bartosza Połuszejko i Marka Drączkowskiego.

Obecnie prezesem parku jest Tomasz Małecki, kierujący LPNT od grudnia 2015 r., spółkę pozostawi z długiem rzędu 1,8 mln złotych. Dla odmiany, Lubelskie Dworce w ubiegłym roku zanotowały 273 tys. zł zysku.

Województwo lubelskie posiada udziały w wielu innych spółkach, między innymi Porcie Lotniczym Lublin, który odnotował 31 mln zł straty za ubiegły rok, czy PKS Zamość z 691 tys. zł straty. W wymienionych spółkach już niedługo będzie można spodziewać się kolejnych zmian personalnych.

MJ

Monika

Monika

red.