„Widzę – reaguję” – poprawa bezpieczeństwa w Świdniku - wlubelskim.pl

„Widzę – reaguję” – poprawa bezpieczeństwa w Świdniku

Specjalne światła, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców na przejściach dla pieszych, nowe defibrylatory w miejskich instytucjach, konkursy dla dzieci – to wszystko w Świdniku w ramach II edycji rządowego programu “Widzę – reaguję”.

Świdnicka Straż Miejska kolejny raz z sukcesem uczestniczyła w rządowym programie “Widzę – reaguję”. Tym razem zdobyła 100 tys. zł na przedsięwzięcia poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców.

– Straż Miejska nie jest instytucją powołaną do wypisywania mandatów, ale służbą dbającą o ludzkie życie, bezpieczeństwo oraz edukację dzieci i młodzieży. Dowodem na takie podejście jest udział w programie “Widzę – reaguję” mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Pieniądze zostaną wydane na kilka przedsięwzięć. Jednym z nich będą migające znaki, które ostrzegą kierowców, kiedy do przejścia podejdzie przechodzień. Aktywne przejścia dla pieszych to nie wszystko. Strażnicy zyskają cztery kamery monitoringu miejskiego, które rozpoznają tablice rejestracyjne samochodów, a miejsca montażu kamer wybiorą policjanci. W budynku Urzędu Miejskiego, w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w siedzibie Straży Miejskiej znalazły się defibrylatory, a dodatkowo ponad 20 osób przeszkolono z ich obsługi i udzielania pierwszej pomocy.

Strażnicy pamiętają również o najmłodszych mieszkańcach Świdnika. Praktyczne zajęcia z edukacji rowerowej wspomogą dwa nowe jednoślady. Przedszkolaków i dzieci z młodszych klas ucieszy drugi autochodzik pomagający uczyć w formie zabawy bezpiecznego korzystania z dróg. W ramach programu zorganizowane zostały również konkursy – plastyczny, wiedzy o bezpieczeństwie i udzielania pierwszej pomocy.

MJ

 

Monika

Monika

red.