Jaki plan na Avię? Nowy prezes odpowiada - wlubelskim.pl

Jaki plan na Avię? Nowy prezes odpowiada

W zeszły piątek Radosław Szczerba został powołany na nowego prezesa Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik. Zmiana nastąpiła w związku z sukcesem Łukasza Reszki mianowanego starostą świdnickim.

Szczerba jest związany z MKS Avia od początku funkcjonowania spółki. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w administracji samorządowej, w ramach której współpracował z lokalnym środowiskiem sportowym:

Będzie mi o tyle łatwiej, że pracuję w tej spółce od momentu jej powstania, zaczynałem swoją pracę jako koordynator sekcji sportowych następnie pełniłem w niej funkcję dyrektora sportowego. Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie klubu to jednym z moich priorytetów będzie dalszy rozwój grup młodzieżowych we wszystkich sekcjach, rozbudowa sekcji bokserskiej poprzez nowe nabory i poprawę warunków szkoleniowych, kontynuacja procesu odbudowy struktur młodzieżowych w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, a także utrzymanie co najmniej 10 grup szkoleniowych w sekcji piłki nożnej i w miarę możliwości finansowych zwiększanie liczby trenujących dzieci tak aby w przyszłości kadry I zespołów opierać na wychowankach – mówi.

Prezes liczy na kontynuację wyników osiąganych przez świdnickich siatkarzy, którzy do tej pory są jedyną niepokonaną drużyną II ligi gr. 6. Przed piłkarzami I drużyny MKS Avia Świdnik przerwa zimowa:

To dobry czas aby wraz z całym sztabem szkoleniowym przeanalizować dokładnie ukończoną rundę jesienną i określić wspólnie obszary w których niezbędne są zmiany – dodaje.

Szef klubu zapowiada, że mimo planowanych zmian, mających raczej na celu usprawnienie pewnych procesów i spraw wewnątrz klubu będzie kontynuował transformację zapoczątkowaną przez poprzednika:

Wszystkie działania związane z funkcjonowaniem poszczególnych sekcji sportowych wymagają przemyślanych nakładów finansowych, dlatego zamierzam kontynuować racjonalną politykę finansową klubu, mając przede wszystkim na uwadze fakt, iż wydatkujemy środki publicznetłumaczy Radosław Szczerba.

Monika Jurak