Najmłodszy radny gotowy do działania – Andrzej Szarlip nowym starostą biłgorajskim - wlubelskim.pl

Najmłodszy radny gotowy do działania – Andrzej Szarlip nowym starostą biłgorajskim

Podczas środowej sesji rady powiatu wybrany został nowy starosta biłgorajski i zarząd. Największe zaufanie wśród radnych zdobył Andrzej Szarlip (PiS), który  wygrał ilością 13 głosów z Piotrem Majchrem (PSL), na którego zagłosowało 9 radnych. Wicestarostą został Tomasz Rogala (PiS), który dotychczas sprawował funkcję zastępcy burmistrza Tarnogrodu.

Członkami Zarządu Powiatu zostali radni Prawa i Sprawiedliwości – Beata Strzałka, Andrzej Łagożny i Jan Małysza. W prezydium Rady Powiatu zasiadł przewodniczący Marian Kurzyna (PiS) oraz jego zastępcy – Piotr Majcher (PSL) i Jolanta Ważna (PiS).

Andrzej Szarlip do momentu wyboru na gospodarza powiatu pracował jako rzecznik w Wojewódzkim Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Lublinie. Jako działacz społeczny związany jest z wieloma lokalnymi stowarzyszeniami. W przeszłości brał czynny udział w projektach PCK i organizował lokalne życie kulturalne. Pełnił również zaszczytną funkcję sekretarza biura Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka.

Nowy starosta stawia na współpracę między wszystkimi radnymi. W swoich priorytetach zakłada usprawnienie działania służby zdrowia:

W pierwszej kolejności zamierzam poprawić funkcjonowanie szpitala w Biłgoraju, który powinien być wizytówką dla całego powiatu – mówi Szarlip w rozmowie z portalem.

Miejmy nadzieję, że świeżo upieczony starosta będzie uparcie dążył do osiągania niełatwych celów, które przed sobą postawił.

Monika Jurak

Monika

Monika

red.