Zamojski radny: Trzeba się przeciwstawić szkalowaniu Polski - wlubelskim.pl

Zamojski radny: Trzeba się przeciwstawić szkalowaniu Polski

– To smutne, że nie dla każdego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej troska o dobre imię Polski jest obowiązkiem – uważa Stanisław Grześko.

Sprawa dotyczy wydarzeń 22 listopada. Podczas sesji rady powiatu zamojskiego radny Stanisław Grześko (Klub PiS), przedstawił projekt stanowiska w sprawie przeciwstawienia się szkalowaniu Polski i jej dobrego imienia podczas przyjęcia rezolucji Parlamentu Europejskiego uchwalonej 15 listopada.

„Z ubolewaniem stwierdzam, że ww. Stanowisko Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości poddane pod głosowanie przez Przewodniczącego Rady Powiatu w Zamościu zostało głosami radnych PSL i SLD (12 do 8) odrzucone” – napisał radny w komunikacie do mediów. „Zarząd Rady Powiatu Zamojskiego odmówił również udzielenia wsparcia finansowego na rzecz budowy pomnika upamiętniającego Polaków pomordowanych na kresach wschodnich II RP, argumentując to brakiem podstaw prawnych do udzielenia takiej pomocy (wypowiedź Starosty Zamojskiego Pana Henryka Mateja)” – czytamy w piśmie radnego.

– To smutne, że nie dla każdego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej troska o dobre Imię Polski i zachowanie pamięci historycznej wobec Polaków, którzy oddali życie za Ojczyznę jest obowiązkiem – uważa Stanisław Grześko.

tom